czwartek, 2 października 2014

Palm Trees.

Cześć!

Jakiś czas temu na moim fanpage'u obiecałem, że po powrocie dodam małą fotorelację z wakacji, także jest i ona - co prawda z małym opóźnieniem spowodowanym brakiem czasu, ale lepiej późno niż wcale! ;)

Celem naszej podróży była Taba Heights, a konkretnie hotel Sofitel Taba Heights, czyli miejscowość i kurort, który z całego serca polecam każdemu kto pragnie odpocząć od codzienności w na prawdę świetnym i spokojnym zakątku Egiptu.

W dalszej części zdjęć widać uwiecznioną drogę na Górę Mojżesza (2285 m n.p.m.), która jest tradycyjnie utożsamiana z biblijną górą Synaj, gdzie według Starego Testamentu Bóg przekazał Mojżeszowi kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań. Legenda głosi, że każdy kto przed świtem wejdzie na górę będzie miał odpuszczone grzechy. Niesamowite przeżycie, na prawdę spore wyzwanie żeby tam wejść, ale widok wschodu słońca o 6:25, który oglądaliśmy ze szczytu góry, to piękna chwila, w której zapomina się o całym trudzie wspinaczki. Można powiedzieć, że zejście było podobnie trudne, co wejście, jednak gdyby ktoś zapytał czy wszedłbym tam jeszcze raz, odpowiedziałbym zdecydowanie TAK! ;)

Podsumowując, jeszcze polecam każdemu wypad w te strony, według mnie wakacje oceniam na prawdę pozytywnie, a Was zapraszam do obejrzenia galerii ;) 

Enjoy!3 komentarze:

 1. Piękne i profesjonalne zdjęcia:)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za miłe słowa, pozdrawiam ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mega zdjęcia!
  Piękne widoki, zazdroszczę wam takich wakacji ;p

  OdpowiedzUsuń